PRIMAS – materiály na podporu bádateľsky orientovaného vyučovania v prírodných vedách a matematike

Hlavným cieľom medzinárodného projektu bolo podporiť začlenenie bádateľsky orientovaného vyučovania (IBL) do vyučovania matematiky a prírodovedných predmetov. Výstupom projektu sú viaceré moduly a pracovné listy, dostupné aj v slovenčine.
Ako viesť svoju triedu k férovosti – metodika hodnotového vzdelávania pre triednické hodiny

Metodika poskytuje triednym učiteľom námety pre triednické hodiny zamerané na hodnotové vzdelávanie. Aktivity podporujú etické, čestné a férové správanie (napr. férová tvorba triednych pravidiel) a ich cieľom je eliminovať korupčné a podvodné správanie.
Vzdelávacie materiály UNICEF pre výchovu k charakteru, etickú výchovu a VO Človek a spoločnosť

UNICEF ponúka v rámci programu Škola priateľská deťom viacero metodických publikácií a vzdelávacích materiálov pre všetky cykly základného vzdelávania, materské aj stredné školy.
Morálna výchova v škole – metodické príručky pre všetky cykly základného vzdelávania

Príručky Univerzity Komenského ponúkajú možnosť uplatňovať morálnu výchovu naprieč vyučovacími predmetmi ZŠ. Obsahujú opis aktivít na rozvoj morálnych hodnôt, cností a kompetencií (charakter).
Skupinové vyučovanie – od teórie po prax

Ako pracovať so skupinovým vyučovaním čo najefektívnejšie? Ako žiakov rozdeľovať do skupín? Akých chýb sa vyvarovať a aké typy úloh fungujú najlepšie? Pozrite si publikácie, ktoré vás prevedú skupinovým vyučovaním od teórie po prax.
Teleporťáci – séria print & play vzdelávacích hier pre primárne vzdelávanie

Séria vzdelávacích hier od Impact Games využívajúca prvky gamifikácie slúži ako interaktívna a zábavná náhrada pracovných listov pre 1. a 2. cyklus. Pokrýva vybrané témy zo slovenského jazyka, matematiky a predmetu človek a spoločnosť.
Šlabikár neformálneho vzdelávania v práci s mládežou

Publikácia je určená všetkým, ktorí chcú vedome a cielene rozvíjať
kompetencie mladých ľudí a hľadajú inšpiráciu, ako to robiť čo najlepšie.
Návrh aktivít na týždeň venovaný wellbeingu

Venovať sa wellbeingu v škole nemusí byť až tak náročné. Začať stačí aj malými krokmi a jednoduchými aktivitami. Tie, ktoré sú odporúčané na Týden pro wellbeing v Česku, sú inšpiratívne a dostupné aj pre vás.
Školy, ktoré menia svet – metodická príručka na občiansku výchovu a vzdelávanie pre materské školy a 1. stupeň základných škôl

Metodická príručka ponúka desiatky námetov na aktivity rozvíjajúce spoločenskovednú a občiansku gramotnosť v súlade so vzdelávacími štandardmi 1. cyklu VO Človek a spoločnosť.
Ako naučiť žiakov kriticky myslieť – video kurz vzdelávacieho portálu Zmúdri

Čo sa rozumie pod kritickým myslením? Na čo je žiakom vôbec dobré? Ako ho u žiakov rozvíjať? Vzdelávacia séria portálu Zmúdri pre učiteľov obsahuje aj ukážky praktických aktivít, ktoré využijete priamo v triede. Bez ohľadu na to, aký predmet vyučujete.
Mapy učebného pokroku – vizuálna pomôcka na reflexiu a efektívne formatívne hodnotenie

Zisťovať priebežný učebný pokrok žiakov a študentov namiesto záverečných výsledkov je pre úspešné učenie kľúčové. A ako vynikajúca pomôcka priebežného hodnotenia sa osvedčili tzv. Mapy učebného pokroku – ich podstatou je totiž zobrazovať pokrok dieťaťa. Spoznajte ich bližšie a vytvorte si vlastné.
Čitateľské stratégie prehľadne na jednom mieste

Čitateľské stratégie sú techniky a prístupy, ktoré čitatelia používajú na zlepšenie porozumenia textu a efektívne spracovanie informácií. Spoznajte ich a naučte sa ich používať vo vyučovaní. Pomôcť vám môže prehľadná tabuľka s odkazmi na vzdelávacie zdroje.