Google Arts & Culture – digitálna zbierka umenia, kultúry a zaujímavých miest vo svete s bohatými možnosťami pre vzdelávanie

Pozrime sa na to, ako je možné využiť portál Google pre umenie, kultúru a historické zbierky vo vzdelávaní. Google Arts & Culture prináša zdigitalizované umelecké diela, zbierky, kultúrne pamätihodnosti, ale aj zaujímavé miesta.
Aktuálne problémy Európy – online učebnica geografie

Geografické vzdelávanie prešlo v novom ŠVP pre základné vzdelávanie výraznými zmenami, ktoré sa odzrkadlia nielen v obsahu, ale aj v spôsobe, akým sa má k nemu po novom pristupovať. Zmeny […]
Zážitkové aktivity na spoznávanie okolia, rozvíjanie citlivosti a vzťahu k priestoru

Ako rozvinúť vzťah detí a mladých ľudí k ich obci alebo mestu? Napríklad aj netradičnými aktivitami priamo v uliciach, ktoré ich motivujú pozrieť sa na priestor iným pohľadom. Takéto aktivity prinášajú karty Medzi Pilíři.
Aj geológia môže byť zábava. Presvedčte sa o tom pomocou vzdelávacích materiálov Českej geologickej služby

Cieľom metodického portálu Svět geologie je popularizácia prírodných vied vo výučbe, so zameraním na geológiu, hydrológiu a pedológiu. Ponúka metodické príručky, pracovné listy, námety na pokusy a miniprojekty.
Vzdelávacie materiály UNICEF pre výchovu k charakteru, etickú výchovu a VO Človek a spoločnosť

UNICEF ponúka v rámci programu Škola priateľská deťom viacero metodických publikácií a vzdelávacích materiálov pre všetky cykly základného vzdelávania, materské aj stredné školy.
Geopriestorové technológie v bádateľsky orientovanom vyučovaní geografie

Publikácia rozpracováva problematiku bádateľsky orientovaného vyučovania geografie s podporou geopriestorových technológií. Predstavuje poznatky o bádateľsky orientovanom vyučovaní s osobitým zreteľom na geografiu. Súčasťou sú aj modely vyučovacích hodín z geografie s využitím rôznych geopriestorových technológií.
Hurá von – metodické námety na učenie vonku

Je veľa dôvodov, prečo učiť vonku – keď nie pravidelne, tak aspoň občasne. Deti sa vonku učia rady, pretože sú prirodzene zvedavé a vonku majú príležitosť zmysluplne a hravo objavovať […]
Implementácia geografických informačných systémov (GIS) do výučby na základných a stredných školách

Cieľom projektu Katedry geografie z Masarykovej univerzity v Brne je rozvoj využívania geoinformačných technológií (GIT) vo výučbe na ZŠ a SŠ. Okrem komplexnej metodiky sú pre učiteľov k dispozícii aj návrhy aktivít s využitím GIT.
IT akadémia – metodiky s využitím digitálnych nástrojov pre rôzne predmety ZŠ a SŠ

Metodiky s využitím digitálnych nástrojov pre matematiku, informatiku, biológiu, fyziku, chémiu a geografiu na ZŠ a SŠ.
Projektové úlohy v geografii (práca OPS)

Práca osvedčenej pedagogickej skúsenosti Petra Farárika opisuje rôzne projektové úlohy v geografickom vzdelávaní na ZŠ a SŠ.
Pre lepšiu budúcnosť Zeme. E-learningový kurz, ktorý žiakov zoznámi s klimatickou zmenou a podnieti ich konať

E-learningový kurz Pre lepšiu budúcnosť Zeme otvára aktuálnu tému klimatickej zmeny – vysvetľuje, ako ovplyvňuje naše životy a ako každý z nás môže pomôcť planéte.
Rozvoj myslenia žiakov prostredníctvom máp

Webinár (NPI) s Martinom Hanusom približuje ako rozvíjať mapové zručnosti a zároveň geografické myslenie žiakov.